Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

  • KW
  • 2015-12-01 14:59:54
Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj, 30 listopada w siedzibie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury przy ulicy Kilińskiego odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowane zostało przez Szczecinecką Grupę Motocyklową oraz Szczecinecką Akademię Ratowniczą. W poniedziałkowym szkoleniu mógł wziąć udział każdy, kto tylko wyraził taką chęć. Szkolenie składało się z kilku części. Najpierw ratownicy medyczni przedstawili podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w wybranych przypadkach. Uczestnicy szkolenia mogli dowiedzieć się i zobaczyć jak udzielać np. resuscytacji krążeniowo-oddechowej niemowlętom, a także osobom dorosłym.

Po krótkich instruktażowych informacjach przyszedł czas na przejście do praktyki. Tu każdy miał okazję sprawdzić wcześniej nabytą wiedzę lub usłyszane informacje od ratowników prowadzących szkolenie. Jak mówiły nam osoby, które wzięły udział w tym spotkaniu, bardzo im się podobało, a skorzystały z okazji dlatego, że tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna taka wiedza. Czasami w najmniej oczekiwanym momencie umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna. Na uwagę zasługuje fakt, że uczyć udzielania pierwszej pomocy chcą się także dzieci, które licznie przybyły na spotkanie.

Relacja ze szkolenia organizowanego przez grupę motocyklową i akademię ratowniczą już jutro (02.12) w TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: