Związkowcy przeciwni zmianom w Spółce PGK Szczecinek. Wystosowali list otwarty

  • KW
  • 2015-11-27 13:17:46
Związkowcy przeciwni zmianom w Spółce PGK Szczecinek. Wystosowali list otwarty
  • Foto: TV Gawex

W środę, 25 listopada, informowaliśmy o zmianach personalnych, które zaszły w Spółce PGK w Szczecinku. Leszek Ogar, dotychczasowy prezes spółki. został odwołany, a jego miejsce zajął zastępca dyrektora szczecineckiego OSiRu, Radosław Żmuda-Trzebiatowski. Okazuje się jednak, że zmiany te nie spodobały się pracownikom Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy postanowili wystosować list otwarty do Burmistrza Miasta Szczecinek Jerzego Hardie-Douglasa oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej PGK Marka Kotschego.

Członkowie NSZZ ''Solidarność'' oraz załoga Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Szczecinku zwracają się z prośbą o wyjaśnienie działań Pana Burmistrza, jako Właściciela Spółki oraz Rady Nadzorczej PGK Sp. z o.o. dotyczących odwołania Prezesa Zarządu oraz zwolnienia, pod pretekstem likwidacji stanowiska pracy, Dyrektora ds. technicznych Pana Adama Fiszera - czytamy w liście otwartym. Pracownicy zaznaczają, że nie jest dla nich zrozumiała decyzja o natychmiastowym odwołaniu prezesa i dyrektora ds. technicznych. Podejrzewamy, iż decyzja o odwołaniu Prezesa Zarządu i likwidacji stanowiska Dyrektora ds. Technicznych podyktowana jest czynnikami innymi niż przedstawiane przez Radę Nadzorczą warunki ekonomiczne i gospodarcze firmy. W naszym przekonaniu decyzje te mają charakter polityczny - stwierdzają. 

Związkowcy w swoim liście zauważają, że właściciel może w każdym momencie odwołać władze spółki, jednak taka decyzja na koniec roku nie jest zrozumiała. Z kolei likwidacja stanowiska Dyrektora ds. technicznych ze względów ekonomicznych jest jeszcze bardziej niezrozumiała, tym bardziej, że Rada Nadzorcza powołała drugiego Wiceprezesa -  czytamy. Pracownicy są także zdania, że ta niespodziewana zmiana skutkuje chaosem organizacyjnym, a co za tym idzie doprowadzi do pogorszenia się sytuacji w przedsiębiorstwie i negatywnie wpłynie na zaangażowanie i morale wśród pracowników.

W związku z powyższym apelujemy do Pana Burmistrza i Rady Nadzorczej Spółki o ponownie rozpatrzenie tych decyzji. Zaznaczamy, że cała załoga i członkowie NSZZ Solidarność popierają Pana Leszka Ogara i Adama Fiszera w całej rozciągłości i wykorzystają wszystkie dostępne prawem środki, aby przywrócić na stanowisko Pana Prezesa Leszka Ogara i nie dopuścić do odwołania z funkcji Pana Adama Fiszera -  apelują związkowcy. Jednocześnie zaznaczają, że PGK jest spółką miejską należącą do mieszkańców Szczecinka - spółka to przede wszystkim pracownicy, którzy ją tworzą i ciężko pracują na jej wynik finansowy i wizerunek miasta Szczecinka.

Pracownicy do listu dołączyli 83 podpisy poparcia, a na koniec poinformowali, że czekają do 4 grudnia 2015 roku na odpowiedź w tej sprawie.

O zmianach personalnych w PGK Szczecinek informowaliśmy Państwa w artykule: Prezes PGK Szczecinek odwołany

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: