Kandydaci z sześciu komitetów powalczą o miejsce w Radzie Miasta Szczecinek

  • KW
  • 2015-11-27 12:33:29
Kandydaci z sześciu komitetów powalczą o miejsce w Radzie Miasta Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

31 stycznia 2016 roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Szczecinek. Mieszkańcy należący do okręgu nr 2, będą musieli wybrać radnego, który zastąpi Małgorzatę Golińską, Posła na Sejm RP.

W połowie listopada, w związku z uzyskaniem przez radną Małgorzatę Golińską mandatu poselskiego i złożeniem przez nią ślubowania, Komisarz Wyborczy w Koszalinie wydał postanowienie, stwierdzające wygaśnięcie jej mandatu w Radzie Miasta Szczecinek. W ślad za nim Wojewoda Zachodniopomorski ogłosił termin wyborów uzupełniających, które zaplanowano na 31 stycznia 2016.

Do 22 listopada komitety wyborcze miały czas, aby zarejestrować się w wyborach uzupełniających. Jak się okazuje, do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego zgłosiło się sześć komitetów wyborczych: KW Nowoczesna Ryszarda Petru (pełnomocnik - Ilona Grędas-Wójtowicz), KW Porozumienie Samorządowe (pełnomocnik - Edward Szysz) oraz KWW Razem dla Szczecinka (pełnomocnik - Mariusz Ratajczak), KWW Łączy nas miasto (pełnomocnik - Robert Robak), KWW Nasz Szczecinek (pełnomocnik - Dorota Juniewicz), KWW Szczecinek Obywatelski (pełnomocnik - Jan Stasiuk).

Nazwiska kandydatów z poszczególnych komitetów poznamy do 22 grudnia br.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: