Stowarzyszenie OGR Tadmed Szczecinek na eksperckiej konferencji Fundacji ITAKA

  • KW
  • 2015-11-27 09:48:24
Stowarzyszenie OGR Tadmed Szczecinek na eksperckiej konferencji Fundacji ITAKA
  • Foto: OGR TADMED SZCZECINEK

26 listopada 2015 r. Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionychzorganizowało V Ogólnopolską Konferencję Ekspercką „Poszukiwanie osób zaginionych”. Konferencja odbyła się pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka oraz Komendy Głównej Policji i wzięli w niej udział przedstawiciele Sekcji Ratowniczo-Poszukiwawczej z Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED ze Szczecinka.

Na zaproszenie Fundacji ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych czterech członków szczecineckiej grupy ratowniczej: Tadeusz Tośko, Łukasz Sikora, Kinga Bronakowska oraz Ewa Tośko wzięli udział w V Ogólnopolskiej Konferencji Eksperckiej w Warszawie. Konferencja skierowana była do szerokiego kręgu odbiorców związanych z tematyką poszukiwań osób zaginionych, m.in.: organizacji i instytucji na co dzień współpracujących z ITAKĄ, przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, GOPR, TOPR i WOPR.

Program tegorocznej konferencji eksperckiej Fundacji ITAKA poruszał kwestie, które obecnie są jednymi z najistotniejszych w temacie poszukiwań osób zaginionych. Prowadzący spotkanie są wybitnymi znawcami omawianych tematów i praktykami w kwestii poszukiwań osób zaginionych. W trakcie konferencji głos zabierali: Anna Jurkiewicz, wiceprezes Fundacji Itaka, Sylwia Kaczan, dyrektor Fundacji ITAKA, Marcin Bieniek z OSP Kęty, Rafał Chrustek, czy starszy instruktor GOPR Grupa Podhalańska. Członkowie OGR TADMED dzięki udziale w konferencji mogli zapoznać się z innowacyjnymi metodami poszukiwań osób zaginionych, projektami Fundacji ITAKA 2015r. oraz ze zmianami zaobserwowanymi w czasie trwania projektu, anatomią akcji poszukiwawczych, organizacją grup poszukiwawczych oraz policyjnymi działaniami w zakresie poszukiwań osób zaginionych.

Podczas omawiania poszczególnych tematów wywiązywały się liczne dyskusje na temat metod poszukiwań osób zaginionych zarówno na terenach nizinnych, jak i górskich. Konferencje takie mają na celu usprawnić i poprawić jakość poszukiwań osób zaginionych i wypracować między służbami procedury, które będą jeszcze bardziej efektywniejsze od obecnych -  mówi Tadeusz Tośko, prezes Stowarzyszenia OGR TADMED Szczecinek. Cieszymy się, że otrzymaliśmy takie zaproszenie od ITAKI jako jedni z nielicznych w Polsce. Cały czas nasza grupa się rozwija i stale dążymy do poszerzania naszej wiedzy. Prowadzenie Sekcji Ratowniczo-Poszukiwawczej to naprawdę ogromne wyzwanie i potrzeba wielu umiejętności by skutecznie działać, dlatego szkolimy się i chętnie bierzemy udział w takich konferencjach  - dodaje Kinga Bronakowska, sekretarz stowarzyszenia.

Przypomnijmy, współpraca Sekcji Ratowniczo-Poszukiwawczej Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED Szczecinek z Fundacją ITAKA rozpoczęła się w marcu br. Członkowie OGR mieli wówczas okazję wziąć udział w spotkaniu, które organizowała ITAKA. Pisaliśmy o tym w artykule: OGR ''Tadmed'' ze Szczecinka doceniona przez Fundację ITAKA. Szczecinecka Sekcja Ratowniczo-Poszukiwawcza z OGR TADMED jest jedną z 4 grup należących do Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczego z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Komentarze (2)

gość 2015-11-27 11:56

brawo!

Aldona 2015-11-27 12:55

Fajnie że coś takiego pojawiło się w naszym mieście. Życzę wielu udanych akcji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: