EURO 2016 - mieszkańcy Szczecinka będą mogli znowu wspólnie kibicować

  • KW
  • 2015-11-26 14:07:11
EURO 2016 - mieszkańcy Szczecinka będą mogli znowu wspólnie kibicować
  • Foto: TV Gawex archiwum/ strefa kibica w Szczecinku EURO 2012

Nasze miasto szykuje się do piłkarskiego święta, które rozpocznie się 10 czerwca 2016 roku. Mowa tu o rywalizacji drużyn w ramach turnieju EURO 2016, wśród których znalazła się także reprezentacja Polski. Mieszkańcy Szczecinka będą mogli znowu razem kibicować biało-czerwonym w specjalnie do tego przygotowanej strefie kibica.

Szczecinecka Samorządowa Agencja Promocji i Kultury jest na etapie zaawansowanych przygotowań do stworzenia strefy kibica na EURO 2016 w naszym mieście. Podstawą zorganizowania takiej strefy jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników. My musimy zorganizować całą infrastrukturę i aktualnie bierzemy pod uwagę teren przy CK ZAMEK, aby tam zorganizować strefę kibica w Szczecinku - mówi Łukasz Koczan, zastępca dyrektora SAPiKu. Jak zaznacza nasz rozmówca, na tym terenie jest już infrastruktura, która wpisuje się w pewne założenia i wymagania. Strefa, która powstanie, na pewno będzie strefą licencjonowaną przez UEFA i PZPN i będą tam wyświetlane wszystkie mecze, nie tylko te, które będzie rozgrywała polska reprezentacja. Aktualnie SAPiK czeka na wytyczne, które przekaże im Europejska Federacja Piłkarska - wówczas będziemy znali więcej szczegółów - zaznacza Ł. Koczan. 

Jak wygląda koszt stworzenia takiej strefy kibica? Jednym z większych kosztów jest wynajem telebimu. Do tego dochodzą licencje, ochrona, zapewnienie bezpieczeństwa. Suma kosztów jest dość wysoka, ale biorąc pod uwagę, że impreza będzie trwała miesiąc nie są to aż tak ogromne pieniądze -  mówi nam Łukasz Koczan. Dlatego też od 10 czerwca do 10 lipca 2016 roku czeka na mieszkańców i turystów ogromna impreza - podsumował.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: