Miejski Klub Piłkarski Szczecinek kończy rundę jesienną z pozycją lidera

  • KW
  • 2015-11-25 08:33:14
Miejski Klub Piłkarski Szczecinek kończy rundę jesienną z pozycją lidera
  • Foto: TV Gawex

W miniona sobotę, 21 listopada, Miejski Klub Piłkarski Szczecinek rozegrał ostatni mecz w rundzie jesiennej i utrzymał pozycję lidera. Piłkarze kolejne mecze rozegrają dopiero w marcu 2016 roku.

Szczecineccy piłkarze ostatni mecz rozegrali na swoim stadionie, a ich przeciwnikiem była drużyna Jeziorak Szczecin. Był to 15. mecz kolejki IV ligi zachodniopomorskiej. Sobotni mecz zakończył się wygraną drużyny gospodarzy czyli MKP Szczecinek, a ostateczny wynik 1:0 zapewnił naszym piłkarzom utrzymanie pozycji lidera w tabeli IV ligi. Wynik mówi sam za siebie, mamy pierwsze miejsce - cieszy się Piotr Tarasiewicz, prezes MKP Szczecinek. Patrząc na podsumowanie całej rundy, mieliśmy słabsze mecze, a co najdziwniejsze, były to mecze z drużynami, z dolnej części tabeli. Zespół tak jakby nie potrafił grać z zespołami, które stawiają niskie wymagania i przegrywamy bądź remisujemy takie ważne mecze - dodaje. Natomiast mecze z drużynami z czołówki, którzy walczą o awans, bądź ze spadkowiczami z III ligi wypadły dla MKP bardzo dobrze - dochodziło tu do remisów i zwycięstw. Uważam, że jest to dobra prognoza do dalszego funkcjonowania szczecineckiej drużyny - mówi P. Tarasiewicz. Wiadomo jednak, że nie da się wygrać wszystkich pojedynków w rundzie, nie zdarzyło się to chyba nikomu - dodaje.

Jakie plany ma Miejski Klub Piłkarski Szczecinek na rundę wiosenną? Oczywiście priorytetem jest zajęcie pierwszego miejsca, co związane jest z awansem do III ligi. Zajęcie pierwszego miejsca będzie równoznaczne z awansem do zreorganizowanej III ligi, która zasięgiem terytorialnym będzie obejmowała teraz cztery województwa. Od nowego sezonu powstaną cztery trzecie ligi na całą Polskę, więc poziom rozgrywek będzie naprawdę wysoki - informuje prezes MKP Szczecinek.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych piłkarzy, a przede wszystkim za utrzymanie pozycji lidera!

Komentarze (1)

Bogumił 2015-11-26 16:44

Tak trzymać również wiosną, by w sezonie 2016/17 zagrać w III lidze !!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: