Przedszkolaki z Misia przetestowały nowe miasteczko ruchu drogowego

  • KW
  • 2015-11-24 13:14:21
Przedszkolaki z Misia przetestowały nowe miasteczko ruchu drogowego
  • Foto: TV Gawex

Małe samochodziki, jezdnia, sygnalizacja świetlna czy mini znaki drogowe - to wszystko elementy nowych pomocy dydaktycznych, składających się na zabawowe miasteczko ruchu drogowego. Zostało ono nabyte specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym z powiatu szczecineckiego przez Fundację na rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych.

W roku ubiegłym komendant szczecineckiej policji organizował otwarte spotkania we wszystkich gminach powiatu szczecineckiego. Miałem przyjemność w tych spotkaniach uczestniczyć i podczas dyskusji z mieszkańcami padły propozycje, że potrzebne jest w większym stopniu oznaczanie dzieci poruszających się po drogach. Rodzice mówili o kamizelkach odblaskowych, a rzecznik szczecineckiej policji wspomniała o bardzo ważnej edukacji w tym zakresie. Padł pomysł pracowni, która pokaże, jak prawidłowo powinniśmy poruszać się po drogach - mówił Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Podsunięty pomysł starosta postanowił wprowadzić w życie, a że jest on także prezesem szczecineckiej Fundacji Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych, rozpoczęto poszukiwania możliwości zakupu takiej formy zabawowej, a zarazem edukującej dzieci i przekazującej podstawowe, praktyczne umiejętności. Ostatecznie plan udało się wcielić w życie, a środki, za które kupiono miasteczko drogowe pochodziły z 1% podatku przekazywanego na rzecz fundacji. Koszt takiego miasteczka to 3500 złotych.

Dzisiaj w Przedszkolu Miś zrobiliśmy pokazową prezentację miasteczka drogowego, natomiast następnie pracownia przekazana zostanie na rzecz szczecineckiej policji, która będzie organizowała spotkania z przedszkolakami z terenu powiatu szczecineckiego- zaznaczył Starosta Krzysztof Lis.

Miasteczko drogowe ma na celu usprawnienie pracy zarówno policji, jak i samych nauczycieli, podczas specjalnych zajęć o ruchu drogowym w placówkach przedszkolnych. Dzieci swoją edukację o ruchu drogowym zaczynają już od najwcześniejszych lat, co ma celu zaszczepienie w nich prawidłowych postaw poruszania się po prawdziwych drogach.

Oficjalne przekazanie miasteczka ruchu drogowego dla szczecineckiej policji odbyło się dziś (24.11), w godzinach południowych, w Przedszkolu Miś przy ul. Grudziądzkiej w Szczecinku. Podczas spotkania, maluchy zaprezentowały przybyłym gościom, jak powinno się prawidłowo poruszać po drogach. Również sam Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis postanowił przetestować nowy nabytek. Miasteczko drogowe to idealny przykład nauki przez zabawę co mogliśmy zaobserwować już dzisiaj u przedszkolaków z Misia, którzy bardzo chętnie wzięli udział w edukacji drogowej poprzez zabawę.

Relacja z przekazania miasteczka już dzisiaj w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: