Reprezentacja UKS Gwda Wielka zawalczyła w Sępólnie Krajeńskim

• Redakcja TV Gawex
  • 2015-11-22 18:01:04

Uczniowski Klub Sportowy z Gwdy Wielkiej wziął udział w dwudniowym Ogólnopolskim Turnieju Badmintona o Puchar Burmistrza Miasta w Sępólnie Krajeńskim.

Turniej trwał dwa dni i tak w pierwszym dniu 20 listopada w godzinach popołudniowych do zawodów przystąpiło 66 dziewcząt i chłopców startując w dwóch kategoriach wiekowych. Reprezentacja UKS Gwda Wlk. składała się z 6 zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli łącznie 3 złote i 1 brązowy medal;

Kategoria rocznik 2003 - dziewczęta, medal złoty zdobyła Paulina Szczepańska. W tej samej kategorii wiekowej - chłopcy triumfował Jakub Tkaczuk a medal brązowy zdobył Jakub Ziemnicki. W kategorii roczników 2000-2002 medal złoty zdobył Łukasz Jasionas.

W drugim dniu zawodów wystartowało 50 seniorów, wśród których grało pięciu  juniorów z UKS Gwda Wlk. i jeden senior. Niewątpliwie największy sukces odniósł 16 letni Piotr Kozioł, który startując z doświadczonymi zawodnikami w kategorii „B” zdobył srebrny medal, a grając w parze z naszym seniorem Dariuszem Schmidtem w grze podwójnej panowie zdobyli medal brązowy. Darek Schmidt dodał do tych sukcesów srebrny medal w n kategorii „A”, w której startowali najbardziej doświadczeni i utytułowani gracze tego turnieju.

Podsumowując te dwa dni  zawodnicy UKS Gwda Wlk. zdobyli 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale, wystawiając tylko 12 osobową reprezentację. Także  nasi juniorzy pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, a ich wola zwycięstwa sprawiała wielu seniorom sporo problemów w walce o prymat w tym turnieju.

Przed zawodnikami parę dni odpoczynku, a rok 2015 zakończymy 12 grudnia turniejem w Lubniewicach, na którym będziemy starali się pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie.