Turniej Charytatywny Porozumienia Samorządowego dla Karinki

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-11-22 16:13:19
Turniej Charytatywny Porozumienia Samorządowego dla Karinki
  • Foto: TV Gawex

Dziś 22 listopada odbyła się kolejna edycja Turnieju Charytatywnego organizowanego przez Porozumienie Samorządowe na rzecz Karinki z Bornego Sulinowa. Na hali sportowej przy ulicy Wiatracznej zgromadzili się organizatorzy, sportowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz liczni mieszkańcy miasta.

To już czwarta edycja turnieju charytatywnego organizowanego przez Stowarzyszenie Samorządowe. Jak przyznają organizatorzy z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jak co roku dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chorego dziecka. W tym roku jest to 4-letnia Karinka z Bornego Sulinowa. Karina ma 4 lata, mieszka z rodzicami i czwórką rodzeństwa  i rodzicami. Kiedy miała 3 miesiące rozpoznano u niej zespół kociego krzyku (zespół Cri du Chat). Jest to rzadka choroba genetyczna, której charakterystycznym objawem jest płacz, przypominający miauczenie kota. Choroba ta wymaga licznych zajęć rehabilitacyjnych i leczenia.

W tym roku, w charytatywnym turnieju piłki siatkowej wzięło udział aż  osiem drużyn, a ich zmagania trwały od godziny 9:00 do godz. 16:00. Na hali zaprezentowały się zespoły ze Szczecinek, Koszalina, czy Barwic. I jak zapewniali siatkarze z Gryfu Szczecinek choć mecze były towarzyskie sportowych emocji i zdrowej dawki rywalizacji nie zabrakło.

Ilona Grochowicz mama Kariny w rozmowie z nami podkreśliła, że bardzo się cieszy, że to właśnie jej córka została wytypowana do tegorocznego turnieju charytatywnego. Otrzymane pieniądze chcemy przeznaczyć na specjalny wózek rehabilitacyjny dla córki oraz wyjazdowy turnus rehabilitacyjny. Część kwoty przeznaczymy także lekarzy. Córka  już dziś korzysta z konsultacji specjalistów, do których musimy dojeżdżać do Koszalina i do Szczecina. Trudno powiedzieć jak dalej będzie się rozwijać ta choroba. Każdy przypadek jest inny, a województwie zachodniopomorskim na zespół kociego krzyku chorują tylko dwie osoby - mówi P. Ilona.

Jak zapewnia Dorota Kawczyńska vice prezes Stowarzyszenia Samorządowego, rodziny które wspieramy, zyskują znaczną pomoc finansową. Te pieniądze mogą być przeznaczone na konkretny cel związany z leczeniem i rehabilitacją dziecka i my te wydatki nadzorujemy. Co roku jest więcej potrzebujących rodzin niż te którym możemy pomóc, ale cieszy nas to, że ta pomoc jest znaczna.

Organizatorzy przygotowują się do tego wydarzenia przez kilka miesięcy. Głównie chodzi o pozyskanie sponsorów i przygotowanie fantów do licytacji. Jak zapewnia Katarzyna Oleś - członek zarządu Porozumienia Samorządowego co roku liczba licytacji jest coraz większa i coraz bardziej urozmaicona. Zgłasza się do nas duża liczba firm, które chcą się zaangażować i to nas bardzo cieszy. W tym roku oprócz licznych przedmiotów do licytacji trafiło wiele usług, w tym usługi fryzjerskie, kosmetyczne, rehabilitacyjne. Można było wylicytować, przegląd techniczny samochodu, pranie tapicerki, czy usługi pralnicze. Pomysłowość darczyńców nie miała końca.

Licytujących było wielu, Panie wyszły wyposażone w atrakcyjne kosmetyki, preparaty zdrowotne, czy biżuterię. Można było wylicytować atrakcyjne zabawki dla dzieci, pluszaki, czy piękne elementy dekoracyjne. Najwyżej, bo w kwocie 450 zł zostały wylicytowane unikatowe akcesoria wędkarskie.

Nie zabrakło  też słodkości. Każdy z uczestników turnieju charytatywnego mógł skosztować pyszności przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i Stowarzyszenia Kobiet Wilcze Laski. Panie z Ligi Kobiet Polskich przygotowały wile atrakcyjnych propozycji na rzecz licytacji, z których uzyskano znaczna kwotę na rzecz Karinki.

Rodzice Karinki, Ilona i Łukasz Grochowiczowie, na koniec serdecznie podziękowali wszystkim organizatorom i uczestnikom turnieju charytatywnego, a na ręce Starosty Krzysztofa Lisa złożyli bukiet kwiatów. Cieszę się, że znowu się nam udało pomóc kolejnej rodzinie - mówi Krzysztof Lis. Z roku na rok udaje się nam zaangażować coraz więcej osób, już teraz myślimy o kolejnym wydarzeniu Balu Charytatywnym, które odbędzie się  jak co roku w kwietniu.

Na obszerną relację z tego wydarzenia zapraszamy w poniedziałek  23 listopada do TV Gawex

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: