IRAS CUP. Drużyny z całej Polski zjechały do Czaplinka

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-11-24 09:41:15
IRAS CUP. Drużyny z całej Polski zjechały do Czaplinka
  • Foto: TV Gawex

To był wspaniały sportowy weekend. Do Czaplinka zjechały bowiem drużyny juniorów grające w piłkarskiej lidze. Przez trzy dni zawodnicy z całej Polski zmagali się w licznych meczach, ale także atrakcyjnie spędzali czas poza boiskiem.

Do przyjazdu do Czaplinka nie trzeba nikogo zachęcać. Wszystkie drużyny, które wzięły udział w letniej edycji turnieju, chętnie przyjechały po raz kolejny. Drużyny zostały zakwaterowane w Ośrodku Konferencyjno - Wypoczynkowym " Nad Srebrnym" w Starym Drawsku i oprócz treningów mogą liczyć na różne atrakcje. W zimowej edycji Turnieju, który rozgrywany był w Hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Czaplinku wzięło udział 14 drużyn. Mogliśmy tu zobaczyć emocjonujące zmagania zawodników z następujących klubów: Starogard Pogoń, Szczecin Prawobrzeże, Gwardia Koszalin, IKS Śrem, Gryf Słupsk, Arkonia Szczecin, Gwardia Warszawa, Stomil Olsztyn, Energetyk Gryfino, Arka Gdynia, Pogoń Szczecin, U2 Bytów i Akademia kreatywnego Futbolu z Poznania.

W sumie w turnieju zaprezentowało się około 150 zawodników no i bardzo duża grupa kibiców-rodziców, którzy od pierwszego gwizdka nie dawali o sobie zapomnieć. Momentami doping był tak głośny, że zagłuszał nie tylko gwizdek sędziego ale i spikera, który komentował przebieg gry i podawał na bieżąco wynik meczu. Atmosfera podczas zawodów była bardzo gorąca. Był doping, walka o każdy centymetr na boisku, radość, czasami smutek i chwilowe łzy po przegranych meczach ale i zabawa.

Jak podkreślają uczestnicy, warto przyjechać na ten turniej do Czaplinka. Ze względu na dobór drużyn, poziom rozgrywek jest bardzo wysoki, a dodatkowym walorem tego turnieju jest zakwaterowanie, wyżywienie i transport i świetna sportowa atmosfera. Tak naprawdę, drużyny nie musiały się martwić o nic. Dla poszczególnych ekip było też ważne, że turniej odbywał się przez trzy dni, tak więc był to czas na treningi, grę, ale także na integrację każdego z zespołów. Wszystkie dzieci, które  przybyły do Czaplinka mogły miło spędzić czas (w wolnych chwilach grały w kręgle, bilard, tenisa stołowego itp.) a przy tym szkoliły swoje umiejętności piłkarskie na boisku. Również przybyli licznie rodzice, świetnie się bawili dopingując swoje pociechy. Organizatorzy jak i poprzednio starali się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Wszyscy bez względu na wynik wyjeżdżali zadowoleni i zapowiadali, że powrócą na kolejne turnieje organizowane przez IRAS.

W turnieju przez trzy dni rywalizacji zostało rozegranych w sumie 60 spotkań. Każdy z meczy trwał 2 x po 8 minut. 14 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Z każdej z grup awansowały po 4 najlepsze drużyny, które rywalizowały o miejsca 1-8. Pozostałe zespoły grały o dalsze pozycje 9-14. Trzeba przyznać, że walka o najlepszą czwórkę w grupach trwała praktycznie do ostatniego spotkania. Młodzi zawodnicy pokazali co to jest wola walki, zaangażowanie ale i gra fair play.

Ostatecznie zwycięzcami turnieju zostali piłkarze z Pogoni Szczecin S.A., którzy po pięknym spotkaniu pokonali w finale Energetyk Gryfino 2:1. Na trzecim miejscu uplasowali się Błękitni Stargard Szczeciński pokonując Gryf Słupsk 1:0. Gospodarze turnieju, chłopcy z KS Iras Czaplinek po dobrej grze uplasowali się na wysokim piątym miejscu.

Poniżej prezentujemy końcową klasyfikację turnieju:

1 Pogoń Szczecin S.A.
2 Energetyk Gryfino
3 Błękitni Stargard
4 Gryf Słupsk
5 Iras Czaplinek
6 Arka Gdynia
7 UKS Śrem
8 Gwardia Warszawa
9 Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań
10 Gwardia Koszalin
11 UKS Śrem
12 Pogoń Szczecin Prawobrzeże
13 Arkonia Szczecin
14 Stomil Olsztyn

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Węgrzynowski Nikodem – Energetyk Gryfino.
Najlepszym bramkarzem Biegajło Oliwier – KS Iras Czaplinek.
Najlepszym strzelcem został Sumieniewski Oliwier – Pogoń Szczecin S.A.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: