Międzyszkolny turniej piłkarski klas pierwszych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-11-20 14:01:25
Międzyszkolny turniej piłkarski klas pierwszych
  • Foto: TV Gawex

Dziś, 20 listopada na hali sportowej przy ulicy Wiatracznej odbył się Piąty Międzyszkolny Turniej Piłkarski Uczniów Klas Pierwszych. Jak zapewniają organizatorzy z Akademii Piłkarskiej i Szczecineckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zabawy i aktywności było wiele, a to w te jesienne, dżdżyste dni cenna atrakcja.

Do rywalizacji stawiło się dziś 6 drużyn z pięciu szczecineckich szkół, łącznie 70 małych zawodników. Szkoła integracyjna do turnieju zgłosiła aż dwa zespoły. Zabrakło  jedynie młodych sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy ze względu na dzisiejsza uroczystość pasowania na ucznia nie brali udziału w zmaganiach. Jak powiedział nam Rafał Kaczmarczyk nauczyciel wychowania fizycznego w SP6 ważne jest aby zachęcać dzieci do aktywności już od najmłodszych lat. A te maluchy są naprawdę chętne, a do tego mają mnóstwo energii. Jeśli chodzi o grę zespołową to jeszcze trzeba się sporo uczyć, bo na początku wszyscy zawodnicy biegną do jednej piłki.

Łukasz Bibik prezes Akadami Piłkarskiej Szczecinek tak tłumaczy ideę organizacji turnieju chcemy zachęcić jak największą liczbę dzieci do regularnego trenowania sportu, a piłki nożnej w szczególności, stąd pomysł na ten turniej. Wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie..

 W dzisiejszych zmaganiach bezkonkurencyjna okazała się drużyna z SP 7, która wygrała wszystkie mecze. Nie wynik był tu jednak najważniejszy, a uśmiech i zadowolenie uczestników. Miało to zresztą odzwierciedlenie w licznych nagrodach ufundowanych przez OSiR i Starostwo Powiatowe Szczecinek. Wszyscy reprezentanci szkół opuścili halę z nagrodami i medalami, po czym z zadowoleniem udali się na zasłużony odpoczynek.

Wyniki dzisiejszych zmagań przedstawiały się w sposób następujący:

I. miejsce SP 7

II. miejsce SP 1

III. miejsce SSP STO

IV. miejsce SP 6

V i VI. miejsce SP Integracyjna

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: