Przedsiębiorczy uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej

  • KW
  • 2015-11-20 12:53:36
Przedsiębiorczy uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej
  • Foto: TV Gawex

Czym jest przedsiębiorczość? Jak prowadzić własny biznes? To tylko nieliczne z zagadnień, które mogli poznać uczniowie z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej podczas tegorocznych Dni Przedsiębiorczości. Cała idea narodziła się 8 lat temu i zaangażowane w nią są aż 143 państwa.

Nasza szkoła w tym wydarzeniu uczestniczy po raz drugi. Idea, która przyświeca Dniom Przedsiębiorczości, mówi o tym, aby kreować postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz zorganizować spotkanie młodzieży z instytucjami związanymi z przedsiębiorczością - mówi Elżbieta Piątek, nauczycielka w ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku. Podczas tegorocznych Dni Przedsiębiorczości młodzież miała okazję odbyć różnego rodzaju spotkania m.in. z przedsiębiorcami, przedstawicielami Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Pracy. Takie spotkania miały na celu przedstawienie młodym ludziom, jak się powinno prowadzić biznes i jak to wygląda na co dzień oraz jak dochodzi się do kariery.

Natomiast dzisiaj (20.11) uczniowie zorganizowali jarmark, dzięki któremu uczyli się przedsiębiorczości i prowadzenia biznesu w praktyce. Przygotowanie tego wydarzenia wymagało bez wątpienia sporo organizacji, głównie właśnie od strony młodzieży, która musiała przygotować nie tylko pomysł na biznes, ale również w całości go wykonać. Najpierw ze swoim pomysłem zgłosiliśmy się do pani nauczycielki, a później rozpoczęliśmy przygotowania: kupowanie materiałów, promowanie się. Trwało to około dwóch tygodni - mówi Natalia Błachowska, uczennica i uczestniczka jarmarku. Nauczyliśmy się tutaj przede wszystkim pracy w zespole -  dodaje.

Na tegorocznych Dniach Przedsiębiorczości znalazły się przeróżnego rodzaju stragany, jednak w głównej mierze przeważały te z gastronomią. Największym hitem okazało się stoisko z frytkami i goframi. Tego typu wydarzenie to doskonała okazja dla młodzieży do praktyk, zarówno sami uczniowie jak i nauczyciele uważają, że tylko poprzez praktycznie działania są w stanie zrozumieć na czym polega prawdziwy biznes.

Dłuższa relacja z tego wydarzenia wyemitowana zostanie w następnym tygodniu, w programie lokalnym Telewizji Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: