Straż Miejska zbiera pluszowe misie dla dzieci

  • KW
  • 2015-11-19 13:23:00
Straż Miejska zbiera pluszowe misie dla dzieci
  • Foto: TV Gawex

Na początku planowano małą akcję, dzięki której dzieci przebywające w szczecineckim szpitalu miały otrzymać pluszowe misie, aby choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Jednak wraz z mijającym czasem, o zbiórce dowiedziało się wiele osób i do akcji zbierania pluszaków, której pomysłodawcą była szczecinecka Straż Miejska, dołączyło się coraz więcej szkół, instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców naszego miasta.

To pierwsza tego typu akcja organizowana przez Straż Miejską w Szczecinku. Postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę pluszaków, które w konsekwencji trafią do najmłodszych pacjentów szczecineckiego szpitala - mówi Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej Szczecinek. Pomysł zrodził się około dwóch tygodni temu, gdy funkcjonariusze SM dowiedzieli się o tym, że pracownicy Lasów Państwowych oraz funkcjonariusze służby więziennej zbierają pluszaki dla najmłodszych pacjentów ze szpitali w pobliskich miejscowościach. Pomyśleliśmy, że moglibyśmy zrobić taką akcję u nas w mieście i miśki przekazać do naszego szpitala. Władze szpitala zaakceptowały pomysł i bardzo się on im spodobał - dodaje nasza rozmówczyni.

Jak zaznaczają organizatorzy akcji, często się zdarza, że mamy w domach pluszaki, które są nam zbędne i nam przeszkadzają. Natomiast u małych dzieci, przebywających w szpitalu i borykających się z różnymi chorobami, pluszaki mogą wywołać radość i zapomnienie o problemach. Dzieci kiedy trafiają do szpitala potrzebują wsparcia i otuchy, i czegoś, co pozwoli nie myśleć o bólu i strachu. Uważamy, że taka maskotka jest bardzo dobrą pomocą w tego typu dolegliwościach. Może ona ułatwić również pracę lekarzowi czy ratownikowi medycznemu z najmłodszym pacjentem - mówi Paulina Peciak-Nazarewska. 

Akcja zbierania pluszaków trwa do końca listopada. Można je dostarczać osobiście do siedziby Straży Miejskiej w Szczecinku przy ulicy Karlińskiej 15 lub skontaktować się poprzez adres mailowy paulina.peciak@poczta.onet.pl, wówczas organizatorzy akcji sami je odbiorą po wcześniejszym umówieniu.

Maskotki trafią do najmłodszych pacjentów szczecineckiego szpitala w okresie bożonarodzeniowym. Aktualnie liczba maskotek powiększa się z dnia na dzień. Jak mówi nam Paulina Peciak-Nazarewska, gdy uzbiera się ich naprawdę sporo i nie będą mogły być one w całości przyjęte do szpitala, znajdą one swoje miejsce np. na świetlicach terapeutycznych czy w domu dziecka. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: