Rekord 20 tys. zł. dla szczecineckiego schroniska

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-11-19 12:52:23
Rekord 20 tys. zł. dla szczecineckiego schroniska
  • Foto: Schronisko Szczecienk

Właśnie rozliczono wpłaty darczyńców, 1% jakie dokonują oni na Organizacje Pożytku Publicznego wraz z rozliczeniem podatku PIT. W tym roku rekordowa kwota, bo prawie 20 tys zł. trafiła do Szczecineckiego Schroniska. O to, skąd ten sukces zapytaliśmy Danutę Kadelę - kierownika jednostki.

W tym roku szczecineckiemu Schronisku udało się pozyskać rekordowa kwotę 19 707 zł. Pieniądze to pochodzą od darczyńców, którzy rozliczając się z fiskusem przekazali 1% swojego podatku na organizacje pozarządowe. To dla nas ogromy sukces -  mówi Danuta Kadela, kierownik ośrodka. Darczyńcy schroniska to nie tylko mieszkańcy Szczecinka, ale całego regionu pomorza zachodniego. Wśród nich jest liczna grupa z Bornego Sulinowa, Drawska Pomorskiego, Złocieńca, a także ze stolicy regionu ze Szczecina. W  sumie swoje 1% przekazało nam 600 osób, wielu także z zagranicy.

Zapytana o przyczyny sukcesu Danuta Kadela wskazuje prężnie działającą stronę internetową schroniska oraz FB, który ma już 6 tys. polubień i na którym regularnie umieszczane są zdjęcia szczęśliwych podopiecznych schroniska, a także szczegółowe informacje o tym co się dzieje z pozyskanymi pieniędzmi, karmą, czy innymi elementami wyposażenia kojców zwierząt. Aktywna obecność w sieci jest nie bez znaczenia w przypadku różnych konkursów i akcji pomocowych, w których schronisko często bierze udział. To właśnie dzięki wsparciu internautów udaje się  pozyskać wiele rzeczy i środków finansowych. Schronisko współpracuje także z lokalnymi mediami, które chętnie nagłaśniają tego typu działania.

Na początku naszej działalności mieliśmy do dyspozycji jedynie budynek. Dziś mamy bogato wyposażoną kociarnię, wybieg dla psów, 17 zadaszonych boksów gdzie część z nich jest chroniona także od słońca, a także plac zabaw dla szczeniaków - mówi Danuta Kadela Choć wraz z wprowadzeniem w roku 2007 dofinansowania do sterylizacji zwierząt dla właścicieli, których na to nie stać liczba szczeniaków przyjmowanych do schroniska spada, to nadal jest ich około 20 sztuk rocznie. U nas szczeniaki mają szanse na zdrowy rozwój i socjalizację. Mamy dla nich maty, zabawki, tor przeszkód. Maluchy nie nudzą się i chętnie poznają świat.

 W imieniu Schroniska wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie, a wszystkich chętnych do śledzenia podopiecznych szczecineckiego schroniska zapraszamy  TU

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: