3 mln 330 tys. na inwestycje drogowe w Czaplinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-11-19 09:42:51
3 mln 330 tys. na inwestycje drogowe w Czaplinku
  • Foto: TV Gawex

Listopad to czas, w którym samorządy w całym naszym regionie dopinają swoje budżety. Tak też jest w Czaplinku, który swój budżet podobnie jak w roku ubiegłym szacuje na kwotę 36, 5 mln zł.

Jak powiedział nam burmistrz Adam Kośmider czaplineccy radni każdą propozycję  budżetową dogłębnie  analizują. Wydatków bowiem jest wiele, ale wpływy do budżetu, a zwłaszcza środki własne są niewystarczające, aby zrealizować wszystkie projekty.

Jak powiedziała nam  Izabela Koręba  skarbnik  Gminy Czaplinek w tym roku na inwestycje Czaplinecki Urząd przeznaczy  3 mln, 330 tys zł. W ramach tych pieniędzy przebudowane zostaną ulice: Polna, Szczecinecka (koszt inwestycji 50 tys. zł.) Rzeźnicka, Leśników ( koszt inwestycji 250 tys. zł.), Mazurska i Wasznika (koszt inwestycji 150 tys. zł).  Zostanie także wykonana przebudowa ulic  Gdańskiej  oraz Chrobrego wraz z ich odwodnieniem (koszt inwestycji 90 tys. zł). Szczególnie ważny będzie remont drogi krajowej 163 która przebiega przez centrum miasta. Remont będzie odbywał się na odcinku, od torów na piekarach i  przebiegał  przez całe miasto w kierunku Połczyna  Zdroju. To ważny ciąg komunikacyjny dla pojazdów  zmierzających z Województwa Wielkopolskiego do nadmorskich kurortów.

Kolejna ważna pozycja w przyszłorocznym  budżecie  miasta to rozbudowa sieci wodociągowej w Czarnym Wielkim (koszt inwestycji 390 tys.zł.)  i w Czarnem Małym (koszt inwestycji 850 tys. zł.). Celem realizacji tych inwestycji gmina będzie ubiegać się  o  środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Budżet Miasta i gminy Czaplinek na rok 2016 jest skonstruowany podobnie jak  ten w roku ubiegłym  i wynosi 36,5 mln zł. Jednak w roku 2016 wpływ ze środków unijnych będzie  nieco mniejszy. Środki głównie przeznaczone są na podstawowe obowiązki gminy takie jak  to utrzymanie administracji, pomoc społeczna, edukacja, kultura,  oraz inwestycje

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: