Dyrektor PCPR w Szczecinku, Małgorzata Kubiak-Horniatko, nagrodzona srebrną odznaką

  • KW
  • 2015-11-19 12:47:10
Dyrektor PCPR w Szczecinku, Małgorzata Kubiak-Horniatko, nagrodzona srebrną odznaką
  • Foto: TV Gawex

W środę, 18 listopada 2015 r. pracownicy socjalni spotkali się na wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który przypada 21 listopada. Gala, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, była okazją do podziękowania za dotychczasową pracę oraz wręczenia nagród.

Wszystkim Państwu dziękuję za odwagę, determinację, empatię i profesjonalne przygotowanie w niesieniu pomocy najsłabszym wśród nas - takimi słowami zwrócił się marszałek województwa Olgierd Geblewicz do pracowników socjalnych podczas wczorajszej uroczystości.

Wojewódzka uroczystość Dnia Pracownika Socjalnego dedykowana jest przedstawicielom placówek pomocy i integracji społecznej, organizacji pozarządowych, terapeutom oraz wolontariuszom. Wszystkim, którzy pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – finansowej, zdrowotnej, zawodowej lub mieszkaniowej. Nie ma innego sposobu niż wyciągnięcie pomocnej ręki do osób, które sobie nie radzą. To wymiar naszego humanitaryzmu – mówił podczas uroczystości marszałek województwa.

Tradycyjnie już podczas uroczystości szczególnie zasłużonym zespołom i pracownikom służb pomocy oraz integracji społecznej przyznawane są nagrody i wyróżnienia Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wczoraj wręczono między innymi Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego dla osób zasłużnych dla rozwoju Pomorza Zachodniego. Jedną z odznaczonych Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego jest Małgorzata Kubiak-Horniatko, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku. Było to dla mnie ogromne zaskoczenie, gdyż nie należę do osób, które chwalą się tym, co robią. Wyróżnienie za zasługi dla naszego regionu odbieram bardzo pozytywnie, jako dostrzeżenie wszystkiego tego co robimy jako Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - mówi dyrektor M. Kubiak-Horniatko. To wyróżnienie z pewnością zobowiązuje do jeszcze lepszej pracy na rzecz mieszkańców - dodaje nasza rozmówczyni.

Komentarze (3)

Basia 2015-11-20 09:17

A ja myślę,że się jednak Pani chwali...Czy zasłużenie?bez komentarza

Obserwator 2015-11-20 11:11

Ale mnie Gosia rozbawiłaś :) Może mam przypomnieć tobie twój liścik do wyborców przed wyborami samorządowymi? To był jawny przykład samouwielbienia i twój strzał w kolano :)

gosc 2015-12-06 16:05

taaa - iście katolickie społeczeństwo - dowalić komuś że coś osiągnął. Jestem osobą niepełnosprawną która korzysta z pieluchomajtek - PCPR to jedna z najżyczliwszych instytucji a jej dyrektor normalny człowiek. Obserwatorze jak widzę z Panią Dyrektor jesteś po imieniu - pewnie fałszywie ją po plecach klepiesz jak coś chcesz a anonimowo opluwasz. A Basia niech się swoim zasługom dla innych przyjrzy. Sami popatrzcie w lustro co osiągnęliście - anonimowi opluwacze.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: