Silny wiatr w regionie. Strażacy pracują

  • KW
  • 2015-11-18 14:35:23
Silny wiatr w regionie. Strażacy pracują
  • Foto: Łukasz Sołtys, OSP Złocieniec

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają przed silnym wiatrem na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Strażacy mają w związku z silnymi powiewami pełne ręce roboty.

Silny wiatr, który rozhulał się minionej nocy, wyrządza coraz więcej szkód w województwie zachodniopomorskim. W całym województwie strażacy wyjeżdżali już ponad 150 razy do powalonych drzew i konarów. Natomiast Państwowa Straż Pożarna w Szczecinku do godziny 15:00 wyjechała 9 razy. Są to wyjazdy do powalonych drzew i konarów. Póki co nie odnotowaliśmy uszkodzeń mienia i ciała - informuje nas dyżurny PSP Szczecinek, Ireneusz Jarosz.

Pełne ręce roboty mają także okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP Złocieniec usuwała powalone drzewo na drodze pomiędzy miejscowościami Kosobudy - Kosobudki. Droga całkowicie była zablokowana, drzewo uniemożliwiło przejazd auta ciężarowego z żywą zwierzyną. Później alarmowo udaliśmy się do Złocieńca na ul. Piłsudskiego, gdzie w budynku odrywały się elementy wykończeniowe od konstrukcji, panele na balkonie widokowym oraz blacha na dachu - mówią strażacy ze Złocieńca.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że przez najbliższe godziny na naszym terenie nadal będzie wiał silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Stopień zagrożenia: 2 (w 3-stopniowej skali).

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: