Miasto i Gmina Borne Sulinowo zamknie budżet 2015 z dobrym wskaźnikiem

  • KW
  • 2015-11-17 12:04:00
Miasto i Gmina Borne Sulinowo zamknie budżet 2015 z dobrym wskaźnikiem
  • Foto: TV Gawex

Budżet Miasta i Gminy Borne Sulinowo został podsumowany. Jak zaznacza Burmistrz Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska, pomimo braku zewnętrznych środków finansowych, udało się wykonać kilka inwestycji, które miały ogromne znaczenie dla miasta i gminy.

Jestem bardzo zadowolona, ponieważ udało nam się zrealizować dwa duże zadania. Pierwsze zadanie to przebudowa drogi w miejscowości Ciemino, a drugie to przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Bornem Sulinowie - mówi Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska, Burmistrz Bornego Sulinowa. Na przebudowę ulicy Wojska Polskiego miasto czekało bardzo długo. Remont możliwy był dzięki tak zwanym "schetynówkom" oraz Starostwu Powiatowemu. Przeciwnicy, którzy mówili, że gmina znów się zadłuży nie mieli racji. W przyszłym roku już nie moglibyśmy zrealizować tej inwestycji, gdyż zmieniają się przepisy. To był ostatni dzwonek, dlatego ja się z tej inwestycji bardzo cieszę - dodaje burmistrz.

Jak podkreśla Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska udało się także zrealizować wiele innych, mniejszych inwestycji, takich jak miejsca parkingowe, chodniki, nowe trybuny na stadionie, remonty: remizy strażackiej w Łubowie, w Szkole Podstawowej w Jeleniu, świetlicy w Piławie, a także budowa wiat turystycznych. Przede wszystkim cieszy nas fakt, że bez problemu, z dobrym wskaźnikiem, zamkniemy budżet 2015 - nie ukrywa swojego zadowolenia burmistrz Bornego Sulinowa.

Miasto i Gmina Borne Sulinowo przez cały rok 2015 poczyniła sporo przygotowań do pozyskania finansów z różnych programów unijnych. Plany na rok 2016 są więc obiecujące. Na same inwestycje miasto planuje przeznaczyć około 5 milionów złotych.

Cała rozmowa z Burmistrz Miasta i Gminy Borne Sulinowo, Renatą Pietkiewicz-Chmyłkowską, zapraszamy do Borneńskiego Programu Samorządowego, który wyemitujemy w środę, 18 listopada.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: