Sukcesy badmintonistów z Gwdy Wielkiej

• 2015-11-17 11:17:14

W dniu 14 listopada 2015 w Trzcińsko Zdroju odbył się Międzynarodowy Turniej Badmintona dla dziewcząt i chłopców w 5 kategoriach wiekowych. Na starcie stanęło 107 uczestników z odległych krańców Polski, jak i też 30 osobowa ekipa z Niemiec.

UKS Gwda Wielka do tego turnieju wystawiła reprezentację składającą się z 17 zawodników. Ich udział zakończył się wielkim sukcesem uwieńczonym 4 złotymi, 1 srebrnym i 1 brązowym medalem. Złoty medal zdobyła Wiktoria Sulej startująca w najmłodszej kategorii dzieci do lat 9, a jej klubowy rówieśnik Dominik Skowron, też 9-cio latek, zdobył medal brązowy. Kacper Kurek wygrał finałową walkę z reprezentantem Niemiec w kategorii 11-latków, a Kuba Lenik był najlepszym wśród 13-latków, pokonując w finale utytułowanego rówieśnika z Krosna Odrzańskiego. Rafał Marusiak był drugi w kategorii 15-latków, a Fabian Ziemnicki zwyciężył w kategorii 17-latków, pokonując w 3 setach faworyta gospodarzy.

Zawody te odbywają się każdego roku i są dla naszych sąsiadów zza Odry oraz innych Polskich klubów sprawdzianem umiejętności swoich podopiecznych, dlatego też zdobycie tylu pierwszych miejsc w tak prestiżowym turnieju, gdzie zostaliśmy najbardziej utytułowaną drużyną, jest dla naszego klubu wielkim sukcesem. Nasza młodzież jest bardzo zdolna, pełna zapału i dużo trenuje. Do tego nasi zawodnicy doskonale się prezentują na różnych zawodach i turniejach, także tych międzynarodowych. Nasz klub, choć amatorski, jest znany w całej Polsce i jesteśmy zapraszani na różne turnieje. Niestety nie zawsze mamy środki finansowe żeby na nie pojechać. Za treningi nie pobieramy od młodzieży żadnych opłat, a na każdy wyjazd staramy się pozyskiwać środki od sponsorów, a tych nie jest w naszym powiecie tak dużo - mówi trener i członek zarządu UKS Gwda Wielka Andrzej Buczacki.

Zawodnicy z UKS Gwda Wielka grają jednak dalej i już w najbliższym czasie wystąpią na turnieju w Sępólnie Krajeńskim, z którego także zamierzają przywieźć liczne medale. Życzymy im wytrwałości i powodzenia!

info: Zarząd UKS Gwda Wielka