Festiwal Balonowy 2016 - są już pierwsze zgłoszenia

  • KW
  • 2015-11-17 09:35:51
Materiał wideo: ECHA DNIA

Choć do VII Międzynarodowego Festiwalu Balonowego w Szczecinku zostało jeszcze dokładnie siedem miesięcy i czternaście dni, to już pierwsze ekipy balonowe zadeklarowały uczestnictwo w kolejnej balonowej imprezie. Festiwal w 2016 roku odbędzie się w dniach 1-3 lipca.

Festiwal Balonowy w Szczecinku to impreza z ponad dziesięcioletnią historią. Zaczęło się w 2004 roku, kiedy do miasta zaproszonych zostało 5 załóg balonowych z Niemiec i Polski. Imprezę nazwano Polsko-Niemiecka Fiesta Balonowa, a jej pomysłodawcą był Bartosz Oberski, któremu udało się przekonać ówczesną Radę Miasta, uzyskując wsparcie organizacyjne ze strony OSiRu pod kierownictwem Tomasza Czuka.

Dzisiaj Festiwal Balonowy to cykliczna impreza w Szczecinku. Zapisał się on w kalendarzu imprez miejskich, jako stały element i datowany jest zwykle na pierwszy weekend lipca. W lipcu 2015, w VI Festiwalu Balonowym, wzięły udział 53 załogi balonowe, między innymi z Litwy, Kolumbii, Polski, Francji, Niemiec czy Danii. Liczba załóg to niewątpliwy sukces, dlatego też w kalendarzu szczecineckich imprez na rok 2016 nie zabraknie balonów. Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, Miasto Szczecinek i Klub Balonowy ZEFIR ustalili termin VII Międzynarodowego Festiwalu Balonowego w Szczecinku - impreza odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2016.

22 września br. organizatorzy otworzyli również nabór uczestników do siódmej edycji Festiwalu Balonowego w Szczecinku. Już w ciągu 2 dni zgłosiły się 3 złogi balonowe i 5 skoczków spadochronowych - informują organizatorzy. Aktualnie zapisanych jest 11 ekip balonowych i 5 skoczków. Jako nr 1 na liście zgłoszonych pilotów jest Klaus Weisgerber z Niemiec. Klaus przyjedzie do Szczecinka z ulubionym przez mieszkańców balonem w kształcie butelki piwa. Liczymy na pobicie rekordu sprzed roku, kiedy zgłoszone mieliśmy 53 załogi balonowe - mówią organizatorzy.

Poniżej przypominamy relację wideo oraz galerię zdjęć z Festiwalu Balonowego 2015.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: