MOPS z patronem - sesja Rady Miasta Szczecinek

  • KW
  • 2015-11-16 13:14:23
MOPS z patronem - sesja Rady Miasta Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Zakończyło się kolejne posiedzenie szczecineckich radnych. Dzisiaj (16.11) radni podjęli kilkanaście uchwał związanych między innymi z nadaniem patrona Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej czy ustaleniem zasad odpłatności za pobyt w Noclegowni Miejskiej i Domu dla Bezdomnych. Na obrady przybyło 17 radnych.

Poniedziałkowe posiedzenie rozpoczęło się dość nietypowo, ponieważ najpierw radni zapoznali się z prezentacją ilustrującą 25-lecie istnienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku, aby później przejść do głosowania nad zmianą statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od dzisiaj, ta jedna z najważniejszych jednostek pomocniczych miasta, ma swojego patrona. Jest nim, nieżyjąca już niestety, wieloletnia dyrektor MOPS w Szczecinku, radna powiatowa i działaczka dawnej opozycji demokratycznej w naszym mieście Pani Wiesława Dudzińska-Stankiewicz. Laudację wygłosił Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, a przysłuchiwali się jej nie tylko radni, ale i, zgromadzeni w tym dniu na sali obrad szczecineckiego ratusza, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dalsza część obrad Rady Miasta potoczyła się zgodnie z ustalonym porządkiem. Radni podjęli uchwały między innymi o zmianach w tegorocznym budżecie i w prognozie finansowej na lata 2015-2025, o współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi czy o zasadach ponoszenia odpłatności za pobyt w Noclegowni Miejskiej i Domu dla Bezdomnych. Udało się także, po występujących niezgodnościach w dokumentach, przegłosować i przyjąć do realizacji „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Szczecinek”. Ogólnie radni bez większych kontrowersji przechodzili do kolejnych punktów, dopiero ich zapytania i interpelacje ożywiły atmosferę na sali.

Z uwagi na coraz wyższą temperaturę publicznej debaty i utarczki o charakterze personalnym, Przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź, kilkakrotnie musiała dyscyplinować radnych. Na sali obrad poruszono także tematy związane z budową obwodnicy Szczecinka czy firmy Kronospan. Radny Jacek Pawłowicz zwrócił się z prośbą do burmistrza miasta o wyjaśnienie, co dzieje się z hałdą na terenie firmy Kronospan. W odniesieniu do tej prośby przewodnicząca Katarzyna Dudź poinformowała zebranych, że najprawdopodobniej w najbliższy piątek (tj. 20 listopada) szczecineccy radni będą mieli okazję zwiedzić firmę Kronospan i zobaczyć jak ona funkcjonuje. Sesja zakończyła się tuż przed godziną 12:00.

na podst. inf. T. Czuk/UM Szczecinek

Komentarze (1)

Obserwator 2015-11-18 15:42

Poziom wypowiedzi niektórych naszych radnych jest tak żenujący, że nie da się tego słuchać. W związku z tym obrady rady miasta zamieniają sie powoli w program satyryczno rozrywkowy. Może to zwiększa oglądalność, ale na pewno nie wpływa na prestiż płynący z pełnienia funkcji radnego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: