Została Burmistrzem na jeden dzień

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-11-13 12:15:57
Została Burmistrzem na jeden dzień
  • Foto: Urząd Miasta Złocieniec

Samorządowcy z naszego regionu chętnie pomagają osobom chorym i potrzebującym, mieszkającym w ich okręgu. Pomysłów na pomaganie jest wiele: bale charytatywne, kwesty, licytacje przedmiotów, a także stanowisk...

Wczoraj (12.11) zakończyła się licytacja na objęcie stanowiska Burmistrza Miasta Drawsko Pomorskie. Zwycięzca licytacji będzie mógł je objąć na jeden dzień. Jak powiedział nam Marcin Łukasz, pracownik działu promocji drawskiego urzędu to jedna z ciekawszych licytacji w ramach akcji pomocy dla chorej na białaczkę Zuzi. Dziewczynka ma 6 lat i jest mieszkanką Drawska Pomorskiego, to właśnie dla niej prowadzona jest zbiórka środków potrzebnych na leczenie.

W ramach akcji charytatywnej Zbigniew Ptak, burmistrz Drawska Pomorskiego, zgodził się na jeden dzień oddać swoje stanowisko w ręce osoby, która wylicytuje tę wyjątkową atrakcję. Jak zapewnia rzecznik urzędu, ten dzień zostanie zaplanowany tak, aby osoba, która wylicytuje nagrodę, poznała w jak najszerszym stopniu pracę burmistrza. Przewidujemy spotkanie z radnymi miejskimi, przedstawicielami spółek miejskich, a także udział w uroczystościach.

Zwyciężczynią licytacji okazała się Pani Jagoda Sasiełowicz, która wylicytowała dzień w fotelu burmistrza za kwotę 1150 zł. Pani Jagoda pracuje i mieszka za granicą, a urząd obejmie na jeden dzień w grudniu br., kiedy to przyjedzie do Polski na Święta Bożego Narodzenia. Co ciekawe, Pani Jagoda pełniła już funkcję burmistrza przez jeden dzień w sąsiednim mieście Złocieńcu. Wylicytowała go za kwotę 1000 zł na aukcji prowadzonej w ramach projektu ,,Platynowe 10 minut". 

Jak powiedział nam Burmistrz Złocieńca, Krzysztof Zacharzewski, "Platynowe 10 minut" to część  projektu przyjaźni między Drawskiem i Złocieńcem. Projekt zorganizowany został  przez Tomasza Walkiewicza w czerwcu br., a jego celem był zakup toreb medycznych dla placówek z Powiatu Drawskiego. Najciekawszą nagrodą w tej licytacji był właśnie "Jeden dzień z życia Burmistrza Złocieńca". Tę licytację także wygrała Pani Jagoda Stasiełowicz, która objęła urząd 1 czerwca.

Teraz Pani Jagoda będzie mogła porównać działanie dwóch urzędów, w dwóch sąsiednich miastach.

Komentarze (3)

Pozdrawiam 2015-11-13 18:06

Bardzo fajna inicjatywa, gratuluję Panom Burmustrzom z Drawska i Złocieńca

Izunia 2015-11-13 21:34

Fajne :)

Enio 2015-11-14 08:09

Niezła kobitka !!! Szkoda że nie mieszka w Polsce tak mogłaby tą wiedzę jakoś wykorzystać

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: