KOLEJWIZJA odc. 1

2018-07-30

Cykliczny telewizyjny magazyn kolejowy o kolejnictwie muzealnym, turystycznym, nowoczesnym. Program to oferta nie tylko dla miłośników kolejnictwa, ale również dla szerokiego grona osób zainteresowanych kolejami, transportem, techniką i podróżowaniem. W tym odcinku III Polsko-Niemiecki szczyt kolejowy w Poczdamie. Dwutorowa rozbudowa wraz z elektryfikacją linii kolejowej Berlin-Szczecin przez całą jej długość, budowa nowych mostów kolejowych między granicznymi stacjami Kietz-Kostrzyn, mała elektryfikacja dworca w Görlitz - oto kilka tematów narad na najnowszym polsko-niemieckim szczycie kolejowym.

Materiał wideo: KOLEJWIZJA odc. 1 - 2018-07-30
Wiosenna Ramówka

Dodaj komentarz


Obejrzyj inne materiały wideo

KOLEJWIZJA odc.9

2018-10-08

Kolejka wąskotorowa w Jędrzychowie w Czechach.

KOLEJWIZJA odc.9

KOLEJWIZJA odc.8

2018-10-01

Relacja z 27. Międzynarodowego Zlotu Kolei Wąskotorowych.

KOLEJWIZJA odc.8

KOLEJWIZJA odc. 7

2018-09-17

W tym odcinku nietypowo, Tomasz Dassuj rozpocznie o przyczynach i skutkach sprzedaży czeskiej fabryki lokomotyw Skoda. Oprócz tego parę słów o polskim przemyśle kolejowym – zmianach, innowacjach i planach na przyszłość.

KOLEJWIZJA odc. 7

KOLEJWIZJA odc. 6

2018-09-10

W dniach 29, 30 czerwca oraz w dniu 1 lipca b.r. w Białośliwiu odbyła się ósma edycja Zlotu Miłośników Kolejek Wąskotorowych. Troszkę wcześniej, bo pod koniec maja b.r., w Żninie odbył się inny zlot. Przypominamy o Torstenie Dittmar, entuzjaście wąskiego toru, który niespodziewanie zmarł w wieku 52 lat. Nowy wagon osobowy w berlińskim parku Britz: ze specjalną rampą dla osób siedzących w wózku. Główny materiał pokazuje dalsze ujęcia z ubiegłorocznego międzynarodowego zlotu w Żninie.

KOLEJWIZJA odc. 6

KOLEJWIZJA odc. 5

2018-08-27

Tym razem o postępie w rozwoju kolejnictwa i towarzyszącej jej nowince technologicznej – napędzie wodorowym. Czy ma szansę się przyjąć? Sprawdziliśmy na światowej premierze pociągu o takim właśnie napędzie.

KOLEJWIZJA odc. 5

KOLEJWIZJA odc. 4

2018-08-20

Zaczniemy od nowości z Pilskiego Warsztatu Napraw Parowozów INTERLOK, gdzie zakończyła się naprawa zabytkowego kotła do parowozu z Niemiec. Został od stworzony podczas II Wojny Światowej na potrzeby nazistowskich Niemiec. Jednak z wojną miał on niewiele wspólnego.

KOLEJWIZJA odc. 4