Nagrywarka USB

Nasi abonenci telewizji cyfrowej BEZ DODATKOWYCH OPŁAT posiadają usługę – OSOBISTA NAGRYWARKA USB. Wszystkie odbiorniki HD (Intek HD-C20CXM, Intek HD-C20CXM-S, HD-C63CX, HD-C64CXM, Arion HD-ARC-1010YR, Arion HD-ARC-1013YR) posiadają funkcję nagrywania na zewnętrzne nośniki pamięci, nazywaną nagrywarką USB.

poznaj Telewizję Cyfrową

Ważne informacje

 • zalecamy nośniki kompatybilne z formatem USB 2.0 o wysokiej prędkości zapisu i odczytu głównie zewnętrzne dyski twarde
 • popularne pendrive’y mogą nie spełniać wymagań dotyczących wydajności. Wymaga to indywidualnego sprawdzenia. Należy pamiętać, iż nagrywanie programów HD wymaga większej pojemności oraz szybszego zapisu na urządzeniu niż ma to miejsce w przypadku audycji/programów SD, zwłaszcza przy jednoczesnym nagrywaniu audycji i odtwarzaniu wcześniej wykonanych nagrań.
 • nowe urządzenie USB wymaga formatowania aby mogło być wykorzystywane przez funkcję nagrywarka USB.
 • wszystkie dane zawarte na nośniku zostaną usunięte. Wykorzystywany format nie pozwala na odczyt zapisywanych informacji w innych urządzeniach (np. komputerach, laptopach) Aby ponownie używać urządzenia do innych celów należy przeformatować je w nowym urządzeniu (np:. komputerze/laptopie).
 • Wszystkie nagrania zostaną usunięte podczas formatowania i nie będzie można ich przywrócić.
 • nagrane audycje/programy można jedynie odtwarzać korzystając z Odbiornika cyfrowego na którym zostały nagrane. Odtwarzanie na komputerze ze względu na zabezpieczenia licencyjne nie jest możliwe.
 • nagrywanie możliwe jest w trybie czuwania aktywnego
 • wszystkie nagrania są pogrupowane w Menu -> ikona PVR. Edycja nagrań i katalogów jest możliwa po wybraniu przycisku (OPT). Menu wyświetlane na ekranie pozwala wygodnie zarządzać nagraniami.
 • zalecamy używania portu USB na tylnym panelu Odbiorników.
 • przypominamy, że niektóre dyski twarde nie pracują z pełną wydajnością bez podłączenia zewnętrznego zasilania, co może powodować problemy podczas nagrywania.
 • obsługiwane są pamięci masowe o pojemności od 2 GB do 2 TB.

UWAGA! Ta funkcja nie jest dostępna dla urządzeń PVR (modele HD-C20CXM PVR oraz HD- C20CXM PVR model T). Producent nie przewidział dublowania podstawowej funkcji PVR gdyż konieczność zarządzania dostępnym miejscem oraz aktualnie używanym do nagrywania dyskiem znacznie skomplikowałaby łatwość i szybkość działania tych funkcji. Funkcja nagrywania na USB różni się od tej oferowanej przez urządzenia PVR, które są do tego dedykowane. Przede wszystkim nagrywanie na USB jest możliwe jedynie dla aktualnie oglądanego programu/audycji. Pozwala również używać funkcji TimeShift oraz planowania nagrań podczas nieobecności. Jest to ograniczone sprzętowo przez 1 tuner (urządzenie PVR posiada 2 niezależne).

Zobacz jak to działa:

Kroki jakie trzeba wykonać aby nagrywać programy

Jeśli nośnik jest włożony po raz pierwszy należy go sformatować:

Jeśli włożymy niekompatybilny nośnik:

Opcja 1 - korzystając z EPG:

Opcja 2 - korzystając z planowania nagrań:

a. tworzenie nowego katalogu:

b. usuwanie pojedynczego nagrania:

c. przesuwanie nagrań:

d. usunięcie wszystkich nagrań:

a. nagrywanie.:

b. zatrzymywanie, przewijanie:

c. ustawienie na stałe przy oglądaniu każdego kanału:

d. wyłączanie funkcji: