Kuchnia Księcia Warcisława

Kuchnia Księcia Warcisława, bo tak nazywa się wspólny projekt Gawex Media oraz Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV, to coś specjalnie dla miłośników gotowania, jedzenia i eksperymentowania w kuchni, ale też dla miłośników naszego pięknego regionu - Pomorza Zachodniego. Przepisy kulinarne, które znajdziecie na tej stronie, opracowywane są przez utalentowanych uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku o profilu gastronomicznym, pod pilnym okiem mistrzów. Uczniowie podczas zajęć tworzą autorskie przepisy, sprawdzają je, ulepszają i przygotowują z nich potrawy, na które przepisy następnie udostępniamy Państwu na naszej stronie internetowej.

Tak więc, jeśli macie ochotę na coś pysznego, a przede wszystkim regionalnego, zapraszamy. Bo uczniowie w swoich przepisach wykorzystują i opierają się na naszych regionalnych produktach, takich jak miód drahimski czy chleb gwdowski. W "Kuchni Księcia Warcisława" znajdziecie przepisy pogrupowane w czterech kategoriach: przystawki, zupy, dania główne, desery. Jest tam także zakładka "porady", gdzie mistrzowie podpowiadają jak poradzić sobie z trudnościami i co zrobić, aby gotowanie było łatwe i przyjemne.

Liczymy na to, że strona młodych kucharzy ze szczecineckiej szkoły ponadgimnazjalnej będzie miejscem, gdzie znajdą Państwo interesujące i przepyszne przepisy kulinarne, pomysły i inspiracje, a także porady, jak udoskonalić swoją kuchnię. Mamy nadzieję, że informacje, które tu znajdziecie, z radością będziecie wykorzystywać, a także polecać znajomym, rodzinie i przyjaciołom z czystej kulinarnej przyjemności.

W każdy czwartek w tej zakładce pojawiają się nowe zestawy przepisów, po jednym z każdej kategorii. Czwartek to dobry czas na to, aby zapoznać się z propozycjami kulinarnymi, zrobić odpowiednie zakupy i zaplanować gotowanie na weekend. Jeśli danie się uda (a z poradami krok po kroku uda się na pewno) to czeka nas moment najprzyjemniejszy, czyli ucztowanie w gronie znajomych i rodziny.

Jajo w szklance

zestaw numer 53

Zupa szpinakowa z perdutem

zestaw numer 53

Omlet z pieczarkami

zestaw numer 53

Suflet z suską sehlońską

zestaw numer 53