Start2019-11-23 10:00
Koniec2019-11-23
MiejscowośćSzczecinek
Miejscehala OSiR
Adresul. Wiatraczna
Typimpreza

W tym roku nasz klub obchodzi pierwszy poważny jubileusz. Jednym z głównych elementów obchodów dziesiątej rocznicy powstania Akademii Piłkarskiej będzie silnie obsadzony turniej piłkarski. Nasza akademia jest jedną z najdłużej działających szkółek piłkarskich na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Wcześniej szkolenie odbywało się przy klubach działających na terenie miast i gmin – w przypadku Szczecinka mowa oczywiście o Darzborze i Wielimiu. Dopiero w drugim dziesięcioleciu XXI. wieku w ślad za Szczecinkiem nastąpił „wysyp” nowoczesnych akademii, które zajmują się prowadzeniem treningów piłkarskich wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Na sposobie działania naszego klubu wzorowało się kilkanaście następnych, stąd jako swego rodzaju prekursorzy chcemy, by pierwsza okrągła rocznica działalności AP Szczecinek została zauważona.

Z tej okazji 23. listopada zorganizujemy turniej piłkarski dla dziesięciolatków, tzn. zawodników urodzonych w 2009 roku. Jest to nowe pokolenie szczecineckich piłkarzy, którzy za swojego życia mieli sposobność trenowania piłki nożnej właśnie w AP Szczecinek.

Do udziału w turnieju zaproszone zostały silne kluby z czterech województw: Warta Poznań, Chojniczanka Chojnice, AP Kotwica Kołobrzeg, MUKS CWZS Bydgoszcz i FASE Szczecin. Akademię Piłkarską reprezentować będą chłopcy trenowani na co dzień przez Jarosława Kozaneckiego.

Zarówno turniej jak i dalsze obchody będą okazją do podziękowania osobom, które walnie przyczyniły się do powstania i rozwinięcia klubu. Mowa oczywiście o władzach miasta, Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, byłych działaczach, koordynatorach szkolenia i trenerach. To dzięki nim Akademia jest największym ośrodkiem szkoleniowym, który chętnie bierze udział w nowych projektach służących młodym piłkarzom. Najnowsze z nich to współpraca z dyrekcją Zespołu Szkół nr 5 w sprawie organizacji oddziału Szkoły Mistrzostwa Piłkarskiego oraz udział w programie Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie certyfikowania szkółek piłkarskich.

Początek sobotniego turnieju o godzinie 10:00 w hali OSiR przy ulicy Wiatracznej.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie.

10 LAT AKADEMII PIŁKARSKIEJ SZCZECINEK

Imprezownik