Szczecineccy Mastersi po raz pierwszy w Koszalinie

• 2017-09-25 11:07:59

W dniach 23-24 września 2017 roku w Koszalinie odbyły się zorganizowane po raz pierwszy w historii I Otwarte Mistrzostwa Koszalina w Pływaniu MASTERS. Mastersi to zawodniczki i zawodnicy, amatorzy jak i byli zawodnicy w wieku od 25 lat do... górna granica wieku jest nieograniczona. Startujący podzieleni są na kategorie wiekowe - co pięć lat oznaczone literami alfabetu. W jednym dniu można było wystartować na dwóch dystansach.

W zawodach brała udział czternastoosobowa ekipa Mastersów ze Szczecinka. Mimo debiutu imprezy obsada zawodów była wyjątkowo silna. Łącznie startowało ponad 130 zawodników między innymi z: Poznania, Polkowic, Torunia, Szczecina, Warszawy, Gdyni, Kalisza, Koszalina oraz zawodnicy z Rosji. Nasi Mastersi zaprezentowali się wyśmienicie, zdobywając 33 medale w tym: 12 złotych, 11 srebrnych oraz 10 brązowych. Nasz klub, w klasyfikacji medalowej, został sklasyfikowany na 8 miejscu na 23 zgłoszone do zawodów stowarzyszenia - relacjonuje Andrzej Wojnicz.

Oto miejsca zawodników: Krystyna Witkowska kategoria K zdobyła cztery złote medale, Ryszard Przelicki w kategorii K zdobył trzy złote medale, Alfreda Rabiej kategoria J zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale, Zenon Sołtys kategoria L zdobył złoty i dwa srebrne medale, Ryszard Dębczyński kategoria H zdobył złoty i trzy brązowe medale, Anna Piotrowicz kategoria G zdobyła złoty medal, Krzysztof Chitruszko kategoria H zdobył dwa srebrne medale, Wiesław Bielicki kategoria H zdobył srebrny i dwa brązowe medale, Marek Czarnecki kategoria I zdobył srebrny i brązowy medal, Jerzy Szeligowski kategoria H zdobył srebrny i brązowy medal, Mariusz Piotrowicz Kategoria G zdobył srebrny i brązowy medal, Andrzej Wojnicz kategoria E zdobył srebrny i brązowy medal, Marek Szemat kategoria G zdobył brązowy medal oraz Tomasz Pałka kategoria D zajął w swoim biegu 5 miejsce.

Znakomita postawa zawodników w Koszalinie to dobry prognostyk przed czekającymi ich zawodami, które odbędą się 21-22 października w Szczecinku.