To był kolejny udany mecz Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek

• 2017-08-31 11:08:03

Wczoraj (30.08) w spotkaniu 4 kolejki IV Ligi Zachodniopomorskiej drużyna trenera Węglowskiego podejmowała na własnym stadionie Inę Goleniów. Po bardzo wyrównanym spotkaniu piłkarze MKP wywalczyli cenne 3 punkty, tym samym awansując na 4 miejsce w tabeli ligowej.

Przed środowym meczem z Iną Goleniów Miejski Klub Piłkarski Szczecinek miał na swoim koncie 6 punktów na 9 możliwych. We wczorajszym meczu celem piłkarzy ze Szczecinka było utrzymanie dobrej dyspozycji i wywalczenie kolejnych 3 punktów. Po bardzo trudnym i wymagającym spotkaniu, cel ten został zrealizowany. W tej rundzie był to chyba najcięższy mecz z czterech, które graliśmy - przyznaje Zbigniew Węglowski, trener MKP Szczecinek.

Gol strzelony przez Marcina Kaszczyca w pierwszej połowie niejako ułożył przebieg spotkania. Drużyna ze Szczecinka w dalszych fragmentach meczu skupiała się przede wszystkim na dobrej grze defensywnej oraz kontratakach. W pierwszej połowie MKP prowadziło 1:0, natomiast w drugiej połowie, przy nerwowym początku, udało się na końcu strzelić jeszcze jedną bramkę i zakończyć spotkanie wynikiem 2:0.

Start rozgrywek sezonu 2017/2018 drużyna Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek może uznać za bardzo udany. Po 4 kolejkach, MKP z 9 punktami zajmuje 4 miejsce w tabeli rozgrywek IV Ligi Zachodniopomorskiej. W następnym meczu ligowym MKP zmierzy się na własnym stadionie z drużyną z Morynia.