''Łańcuch światła'' pod Sądem Rejonowym w Szczecinku

  • KW
  • 2017-07-19 07:29:45
''Łańcuch światła'' pod Sądem Rejonowym w Szczecinku
  • Zdjęcie: TV Gawex

We wtorkowy wieczór (18.07) pod szczecineckim sądem ponownie zapłonęły świece na znak protestu przeciwko zmianom w polskim sądownictwie, wprowadzanym przez Prawo i Sprawiedliwość. O godzinie 21 przy budynku na ulicy Bohaterów Warszawy zebrali się mieszkańcy miasta i tym samym dołączyli do innych, protestujących miast takich jak Warszawa, Bydgoszcz czy Poznań. Podczas spotkania w Szczecinku swoje przemówienie wygłosiła mecenas Maria Kapsa. Relacja z wydarzenia już dzisiaj (19.07) w TV Gawex. Zapraszamy!

Komentarze (7)

katana 2017-07-20 07:04

Nawet granatem ciężko będzie oderwać od koryta naszych nietykalnych

Bobby 2017-07-20 15:22

Nietykalni to dopiero będą po "reformach sądownictwa". To tak jak z TVP, szału nigdy nie było, ale teraz się oglądać tego nie da. Z sądami będzie podobnie, ale bardziej wszystkich zwykłych obywateli zaboli. Jeśli macie trochę oleju w głowie to idźcie na demonstrację i walczcie póki można coś zrobić

Zoo 2017-07-20 17:02

Nie dramatyzuj. Elita Temidy walczy o swoje przywileje i tyle.... Niech boją się ci, którzy naginali prawo i mają coś za pazurkami. Niezawiśli sędziowie mogą spać spokojnie. Skoro nie było siły, która trzymała realnie w ryzach przedstawicieli prawa to zrobił to rząd. Skończyło się hulaj dusza...

Bobby 2017-07-20 22:33

Widzisz, nawet nie rozumiesz słów, których używasz i pojęcia "niezawisłość". Niski poziom edukacji społeczeństwa, niska świadomość prawna ludzi, brak zakorzenienia demokracji, propaganda rządowa, zbytnie rozwarstwienie majątkowe, nie zreformowanie sądownictwa na czas, zwykła arogancja władzy i mamy naprawdę duży problem, przypominamy jakąś Wenezuelę, albo Mołdawię, oby nas z Unii nie wyrzucili.Koniec marzeń o tym, że Polska będzie kiedyś normalnym krajem Zachodu. Smutny dzień dla Polski.

Fanpis 2017-07-22 10:21

Brawo PIS. Realizujecie program wyborczy.KONSEKWENTNIE!!!

Romeo 2017-07-23 15:34

Bobby, dobrze że ty jesteś esencją wykształcenia i rozumiesz to co nawciskali Tobie towarzysze partyjni. Ja jestem apolityczny, jednak teraz czuję się Polakiem. Za rządów PO tak nie było.... Wierzę, że PIS naprawdę robi dobrze dla PL.

Bobby 2017-07-24 17:20

Ha Ha Ha Wygraliśmy:))) Nawet Pisowski Prezydent Duda wie, że to były absurdalne pomysły Ziobry na SN i KRS:))) Żadni towarzysze Romeo, zdrowy rozsądek, Monteskiusz i Konstytucja RP. Też jestem apolityczny.To Tobie przeprały mózg media pisowskie.Zamień to New York Timesa. Sytuacja, w której w parę dni miał zniknąć SN mimo że w Konstytucji jest zapis o nieusuwalności sędziów to czysty Honduras, a nie cywilizacja i prawo Zachodu.Przypominam, że w USA sędziowie SN są sędziami do śmierci. Szybkość zmian ustaw przypominał nazizm. Zaproponowana zmiana KRS i zmiana SN była sprzeczna z Konstytucją. To nie była reforma tylko próba chamskiego upolitycznienia sądów i wciśnięcia partyjniaków do SN , prosta droga do bezprawia, dyktatury, wyroków na telefon, wyjścia z Unii i wejścia w łapy Putina. Jednak Polska to nie Rosja, czy Mołdawia :)) Brawo demonstrujący Polacy, Brawo Duda, Brawo ja;)