Puchar jest nasz! MKP Szczecinek wygrywa z Raselem Dygowo

• 2017-06-14 09:00:56

Miejski Klub Piłkarski Szczecinek triumfatorem zachodniopomorskich rozgrywek Pucharu Polski. Nasz zespół we wczorajszym (13.06) meczu finałowym pokonał drużynę Rasela Dygowo po serii rzutów karnych. Dzięki wygranej, MKP zainkasował 30 tysięcy złotych oraz możliwość startu w ogólnopolskim pucharze.

Finał Zachodniopomorskiego Pucharu Polski zapowiadany był w Szczecinku jako mecz sezonu. Drużyna MKP miała szansę na osiągnięcie historycznego rezultatu, a żeby to uczynić konieczne było pokonanie Rasela Dygowo. Punktualnie o godzinie 17:30 zawodnicy pojawili się na murawie.

Pierwsza część spotkania układała się pod dyktando zespołu MKP. Zawodnicy ze Szczecinka kontrolowali przebieg spotkania, utrzymując piłkę na połowie rywala. W końcówce meczu to goście utrzymywali się przy piłce, stwarzając zagrożenie pod bramką Patryka Wilczyńskiego. Ostatecznie regulaminowe 90 minut nie wyłoniło zwycięzcy i konieczna była dogrywka. Ogromne zmęczenie powodowało, że zawodnicy na boisku popełniali coraz więcej błędów, a o tym, która drużyna okaże się lepsza, musiały zdecydować rzuty karne. Przy stanie 4:3 dla MKP do piłki podszedł 18-letni Filip Grabowski, by strzelić ostatniego karnego i zapewnić triumf drużynie.

Po zakończeniu spotkania zawodnicy odebrali nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych. Każdy otrzymał pamiątkowy medal, a punktem kulminacyjnym było wzniesienie pucharu.

Relacja z wydarzenia w dzisiejszym (14.06) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!